Защитите Вашу интеллектуальную собственность

Проведено круглий стіл на тему «Протидія «патентному тролінгу» в Україні в контексті захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності»

07 дек 16

25 листопада 2016 року Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України та патентно-правовою фірмою «Пахаренко і партнери» спільно з Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України, Київським університетом права НАН України, Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України і патентно-правовою компанією «IPjurix» було проведено круглий стіл на тему: «Протидія «патентному тролінгу» в Україні в контексті захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності».

За результатами обговорення наявного на ринку України такого негативного явища як «патентний тролінг», учасники зустрічі дійшли згоди, що:

«Патентний тролінг» в Україні — це використання прав інтелектуальної власності на корисні моделі й промислові зразки (набутих під відповідальність заявника після перевірки на відповідність лише формальним вимогам) виключно з метою створення перешкод добросовісній діяльності інших суб’єктів господарювання (в тому числі при переміщенні через митний кордон України товарів, що містять ці об’єкти)».

Наявний на ринку України «патентний тролінг» є загрозою для вітчизняної економічної безпеки, шкодить іміджу та зменшує інвестиційну привабливість країни, а тому необхідно об’єднати зусилля держави та юридичної спільноти у протидії цьому негативному явищу.

Аби змінити ситуацію на краще, учасники круглого столу запропонували свої рекомендації, зокрема, законодавчі реформи, політика нульової толерантності до «патентного тролінгу» та інше.