Защитите Вашу интеллектуальную собственность

Конференція «Інтелектуальна власність і фармацевтична промисловість» в рамках тижня права, 7 грудня 2016 р.

16 дек 16

7 грудня 2016 року в рамках Всеукраїнського тижня права представники Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) та ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) взяли участь у Другій науково-пізнавальній конференції ПАТ «Фармак» на тему «Інтелектуальна власність і фармацевтична промисловість».

На початку події Генеральний директор ПАТ «Фармак» Філя Жебровська підкреслила наскільки важливим є обговорення захисту прав інтелектуальної власності (ІВ) у форматі «B2G».

«Для нас є дуже цінними такі зустрічі, коли можна обмінятися слушними думками з представниками державних органів влади та працівниками різних організацій. Це сприяє розвитку як усієї сфери ІВ, так і нашої фармацевтичної галузі зокрема», – пояснила Філя Жебровська.

Програма заходу була насичена змістовними виступами, по завершенні яких велися жваві дискусії. Доповідачі спілкувались з наступних питань:

-  конституційні права з реалізації інтелектуальної та творчої діяльності;

-  міжнародно-правова охорона промислових зразків;

-  захист прав ІВ в адміністративному та судовому порядку;

-  визнання знаків для товарів і послуг добре відомими в Україні (для лікарських засобів);

-  патентна ситуація на фармацевтичному ринку України та інше.

До теми особливостей проведення судової експертизи об’єктів ІВ у фармацевтичній галузі звернувся у своїй доповіді партнер патентно-юридичної компанії «IPjurix» Юрій Охромєєв. Він розповів про види судових експертиз у зазначеній сфері; назвав ознаки (фонетичні, графічні й семантичні), за якими визначається схожість знаків для товарів і послуг. Було наведено кілька показових прикладів проведення дослідження щодо встановлення схожості позначення із знаком для товарів і послуг.